Annual Open Sports…Sun 15th Apr 2018

Gneeveguilla_Club_logoResults of the Annual Open Juvenile Sports…Sun 15th Apr 2018
GNEEVEGUILLA ATHLETIC CLUB

CASTLEISLAND SUNDAY APRIL 15TH 2018

GIRLS RESULTS
TINY TOTS 40M1. Clodagh Moynihan, Rathmore2. Lucy Moynihan, Rathmore3. Kaylinn Lenishan, Boherbue
U6 40M1. Aisling Cronin, Gneeveguilla AC2. Sadie Lynch,3. Aria Collins, Kilduff
U7 50M1. Cara O Loingsigh, Dingle2. Reagan O’Shea, Gneeveguilla3. Shauna O’Riordan, Gneeveguilla
U8 50M1. Emear Rahilly, Rathmore2. Alanna Crossan, Tralee Harriers3. Alice Eagar, Star of the Laune
U8 TURBO JAVELIN1. Caoilinn Harte, Liscarroll2. Alice Eagar, Star of the Laune3. Caoimhe Dineen, Gneeveguilla
U9 60M1. Claire Whelan, Liscarroll2. Aibheann Vaughan, Gneeveguilla3. Catherine Buckley, Listowel
U9 200M1. Claire Whelan, Liscarroll2. Catherine Buckley, Listowel 3. Katie Bell, Star of the Laune
U9 LONG JUMP1. Claire Whelan, Liscarroll2. Lilyanne Cremin, Newcastle3. Emma O’Connell, Liscarroll
U10 60M1. Emer Purtell, Doneen2. Aishling Falvey, Tralee3. Leah Ryan, North Cork
U10 300M1. Emer Purtell, Doneen2. Jessie Ni Lionseigh, Farranfore Maine Valley3. Leah Ryan, North Cork
U10 TURBO JAVELIN1. Jessie Ni Lionseigh, Farranfore Maine Valley2. Emer Purtell, Doneen3. Clara Whelan, Liscarroll
U10 4 X 100M Relay1. Killarney2. Listowel,3. Liscarroll
U11 80M1. Maeve Purtell, Doneen2. Amy O’Connor, Listowel3. Laura Falvey, Tralee Harriers
U11 300M1. Maeve Purtell, Doneen2. Tally Collins, Listowel3. Maeve O’Connor, Riocht
U11 LONG JUMP1. Laura Falvey, Tralee Harriers2. Maeve Purtell, Doneen3. Amy O’Connor, Listowel
U12 80M1. Clara O’Connor, Gneeveguilla2. Caoimhe Murphy, Tralee Harriers3. Eimear Buckley, Listowel
U12 600M1. Lucy Mulgrew, Tralee Harriers2. Sinead Walsh, North Cork3. Clara O’Connor, Gneeveguilla
U12 SHOT1. Stephanie Reid, Riocht2. Niamh O’Shea, Farranfore3. Rachel Sargent, Tralee Harriers
U12 4 X 100M RELAY1. Listowel 2. Tralee Harriers3. North Cork
U13 80M1. Erin Murphy, Star of the Laune 2. Danielle O’Riordan, Gneeveguilla3. Elaine McSweeney, Gneeveguilla
U13 600M1. Catherine Ryan, Killarney2. Hannah Ryan, Killarney3. Marina Eager, Star of the Laune
U13 LONG JUMP1. Catherine Ryan, Killarney2. Lucy Fitzgerald, Tipperary Town3. Rachel Mahoney, Tralee Harriers
U14 80M1. Melissa Sheen, Riocht2. Emma Lisconnor,3. Lola Eager, Star of the Laune
U14 600M1. Isobelle Kelliher, Liscarroll2. Emma Lehane, Liscarroll3. Lola Eager, Star of the Laune
U14 SHOT1. Danielle O’Riordan, Gneeveguilla2. Beth Healy, Gneeveguilla3. Isobelle Kelliher, Liscarroll
U14 4 X 100M RELAY1. Liscarroll2. Riocht3. Listowel
U15 80M1. Emma Lehane, Liscarroll2. Muireann McElligott, Listowel3. Maeve Lynch, Listowel
U15 800M1. Aniela Buasoa, North Cork2. Grace Cahill, Riocht3. Aoife O’Brien, Liscarroll
U15 LONG JUMP1. Muireann McElligott, Listowel2. Grace Fitzgerald, Tipperary Town3. Mason Lynch, Listowel
U17 100M1. Rebecca Falvey, Tralee Harriers2. Sarah O’Connor, Gneeveguilla
U17 800M1. Kerry Eager, Star of the Laune2. Irene Kelliher, Liscarroll
U17 4 X 100M RELAY1. Liscarroll2. Gneeveguilla

BOYS RESULTS
TINY TOTS 40M1. Dylan Moriarty, Riocht2. James Buckley, Rathmore3. Scott O’Shea, An Bru
U6 40M1. Leroy Cronin, Newmarket2. Jack Lenihan, Castlemagner3. Darragh Bell, Milltown
U7 50M1. Mason Walsh, North Cork2. Michael O’Donoghue, North Cork3. Michael Heasman, Milltown
U8 50M1. Mason Sheehy, Listowel2. Darragh Cronin, Gneeveguilla3. Ethan Real, Gneeveguilla
U8 TURBO JAVELIN1. Carl Thompson, Gneeveguilla2. Michael O’Donoghue, Gneeveguilla3. Danny Healy, Gneeveguilla
U9 60M1. Stephen Harty, Tralee Harriers2. Cian O’Sullivan, Iveragh3. Thomas Scanlon, Listowel
U9 200M1. Stephen Harty, Tralee Harriers2. Liam Galvin, Listowel 3. Daniel Moriarty, Tralee Harriers
U9 LONG JUMP1. Stephen Harty, Tralee Harriers2. Gary Cahill,3. Thomas Scanlon,
U10 60M1. Steve Reidy, Listowel2. Glen O’Sullivan, Riocht3. Sean Sergent, Tralee Harriers
U10 300M1. Colm Ryan, Newport, Co Tipperary2. Oran Buckley, Listowel3. Steve Reidy, Listowel
U10 TURBO JAVELIN1. Thomas Cahill, Listowel2. Kevin O’Shea, Farranfore Maine Valley3. Dylan Walsh, Listowel
U10 4 X 100M Relay1. Listowel2. Tralee Harriers3. Gneeveguilla
U11 80M1. Dillon O’Callaghan, Listowel2. David Sergent, Tralee Harriers3. Jack Costelloe, Tralee Harriers
U11 300M1. Dillon O’Callaghan, Listowel2. Tiernan O’ Linsigh, Farranfore Maine Valley3. Oisin O’Brien, North Cork
U11 LONG JUMPAwaiting results
U12 80M1. Jamie Vousden, Killarney2. Donnagh O’Sullivan, Iveragh3. Kai Seino, Tralee Harriers
U12 600M1. Archie MacNameara, Derg AC 2. George O’Donnell, Listowel3. Eoin Moriarty, Tralee Harriers
U12 SHOT1. Frank O’Riordan, Gneeveguilla2. Kai Seino, Tralee Harriers3. Ben O’Keeffe, Riocht
U12 4 X 100M RELAY1. Listowel 2. Tralee Harriers A3. Tralee Harriers B

U13 80M1. Finn Barrett, Iveragh 2. Sean Walsh, North Cork3. Darragh Ryan, North Cork

U13 600M1. Darragh Ryan, North Cork2. Oisin O’Regan, Riocht3. Eoin Foster, An Bru
U13 LONG JUMP1. A J Barrett2. Harry Crowley3. Cathal Sugrue
U14 80M1. Bobby Burns, Tralee Harriers2. Brendan O’Leary, Listowel3. Paddy Falvey, Tralee Harriers
U14 600M1. Rory Breen, Tralee Harriers2. Darragh Commane, Tralee Harriers3. Cormac Costelloe, Farranfore Maine Valley
U14 SHOT1. Rory Breen, Tralee Harriers2. Paddy Falvey, Tralee Harriers3. Bobby Burns, Tralee Harriers
U14 4 X 100M RELAY1. Tralee Harriers 2. North Cork
U15 80M1. John O’Connor Riocht2. Louis O’Connell, Listowel3. Malachy Kirwan, Farranfore Maine Valley
U15 800M1. Malachy Kirwan, Farranfore Maine Valley 2. Tony White, Tralee Harriers
U15 LONG JUMP1. Paddy Falvey, Tralee Harriers2. Darragh Commane, Tralee Harriers3. Bobby Burns, Tralee Harriers

U17 100M1. Killian Griffin, Tralee Harriers2. Jordan Kissane, Tralee Harriers3. James Clifford, Star of the Laune
U17 800M1. Shogie O’Sullivan, Star of the Laune2. James Clifford, Star of the Laune

U17 MIXED 4 X 100M RELAY1. Tralee Harriers 2. Riocht

Advertisements