Annual Open Sports…Sun 23rd Apr 2017

GNEEVEGUILLA ATHLETIC CLUB
Results of Open Sports held in An Riocht Track 23rd April, 2017
Tiny Tots – Girls:
1. Saoirse Moynihan
2. Aisling Cronin
3. Katie Butler
U6 – Girls 50M:
1. Megan O’Shea, Gneeveguilla
2. Ciara Lynch, Dingle
3. Ruby Boyle, Listowel
U6 – Girls Soft Javelin:
1. Caoimhe Lynch
2. Lucy O’Connell
3. Meagan O’Shea, Gneeveguilla
U7 – Girls 50M:
1. Alanna Crossin, Tralee
2. Ellen Cagney, Castlemahon
3. Caoimhe Dineen, Rathmore
U7 – Girls Soft Javelin:
1. Allanah Grayson, Tralee
2. Caoimhe Dineen, Rathmore
3. Blatian Carey
U8 – Girls 50M:
1. Clara Whelan, Liscarroll
2. Sarah Creedon, St. Mary’s, Limerick
3. Aisleann Vaughan, Ballydesmond
U8 – Girls Turbo Javelin:
1. Ellie Noelan
2. Sinead Galvin, Farranfore
3. Katie Shanlon,
U9 – Girls 60M:
1. Aisling Falvey, St. Brendan’s
2. Clara Whelan, Liscarroll
3. Maddy O’Riordan, Listowel
U9 – Girls Turbo Javelin:
1. Michela Curtin, Gneeveguilla
2. Kealiegh O’Leary, Gneeveguilla
3. Ciara Kerin, An Riocht,
U9 – Girls Long Jump:
1. Aisling Falvey, Tralee Harrier’s
2. Eliza O’Connor
3. Maddie O’Riordan
U10 – Girls 60M:
1. Amy O’Connor, Listowel
2. Holly Boyle, Listowel
3. Sally Collins, Listowel
U10 – Girls Turbo Javelin:
1. Amy O’Connor, Listowel
2. Sally Collins, Listowel
3. Katie Healy, Gneeveguilla
U11 – Girls 60M:
1. Saoirse Dillon, Listowel
2. Lucy O’Connor, Tralee
3. Katie O’Connell, Listowel
U11 – Girls Turbo Javelin:
1. Robin Cahill, An Riocht
2. Molly O’Riordan
3. Saoirse Dillon, Listowel
U11 – Girls Long Jump:
1. Lucy O’Connor, Tralee
2. Saoirse Dillon, Listowel
3. Caoimhe Murphy
U12 – Girls 80M:
1. Molly Creedon, St. Mary’s
2. Sorcha Casey, Tralee Harrier’s
3. Erin Murphy, Star of the Laune
U12 – Girls 200M:
1. Molly Creedon, St. Mary’s
2. Lucy O’Connor
3. Mollie O’Riordan, Listowel
U12 – Girls Shot Putt:
1. Danielle O’Riordan, Gneeveguilla
2. Orna O’Leary
3. Ellen Savage, Listowel
U13 – Girls 80M:
1. Emma Lehane, Liscarroll
2. Roisin O’Rahilly, An Riocht
3. Maria Cagney, West Limerick
U13 – Girls Long Jump:
1. Roisin O’Rahilly, An Riocht
2. Lucy Fitzgerald
3. Rachel Neylon
U14 – Girls 100M:
1. Muireann McElligott, Listowel
2. Brianne O’Sullivan, Iveragh
3. Holly Smith, Tralee
U14 – Girls 200M:
1. Emma Lehane, Liscarroll
2. Muireann McElligott, Listowel
3. Brianne O’Sullivan, Iveragh
U14 – Girls 800M:
1. Grace Cahill, An Riocht
2. Marie Casey, West Limerick
3. Grace McLoughlin, Tralee
U14 – Girls Shot Putt:
1. Amy Whelan, Liscarroll
2. Grace O’Connor, Tralee
3. Muireann McElligott, Listowel

U15 – Girls 100M:
1. Rebecca O’Connor, Tralee Harriers
2. Aoife Kerins, An Riocht
3. Rebecca Falvey, St. Brendan’s
U15 – Girls 800M:
1. Aoife Kerins, An Riocht
2. Jane Lawlor, An Riocht
U15 – Girls Long Jump:
1. Jane Lawlor, An Riocht
2. Grace Fitzgerald
3. Rebecca Falvey, St. Brendan’s
Junior Ladies– 100M:
1. Vickie Cusack, Liscarroll
2. Anna Kelliher, Listowel
3. Elana Norris, Farranfore
Junior Ladies– Shot Putt:
1. Vickie Cusack, Liscarroll
2. Leanne Cronin, Farranfore Maine Valley
3. Elana Norris, Farranfore
U9– Girls Relays:
1. St. Brendan’s
2. Gneeveguilla
3. Listowel
U10– Girls Relays:
1. Listowel
2. Gneeveguilla
3. Gneeveguilla
U11– Girls Relays:
1. Tralee
2. Listowel
3. Listowel

GNEEVEGUILLA ATHLETIC CLUB
Results of Open Sports held in An Riocht Track 23rd April, 2017
Tiny Tots – Boys:
1. Joe O’Shea
2. Rory O’Leary
3. Luke Curtin
U6 – Boys 50M:
1. Cathal Thompson
2. Jack Denislart
3. Rubin O’Leary
U6 – Boys Soft Javelin:
1. Luke O’Leary
2. Rubin O’Leary
3. Ruari O’Leary
U7 – Boys 50M:
1. Ethan Reale, Gneeveguilla
2. Joey Sheehan, Castleisland
3. Darragh Cronin, Gneeveguilla
U7 – Boys Soft Javelin:
1. Darragh Cronin, Gneeveguilla
2. Ethan Reale, Gneeveguilla
3. Rian Moynihan
U8 – Boys 50M:
1. Cian O’Sullivan, Iveragh
2. Liam Galvin, Duagh
3. Conor Moynihan
U8 – Boys Turbo Javelin:
1. Daniel Moriarty, Tralee Harriers
2. Conor Moynihan, Gneeveguilla
3. Michael Carmody, Listowel,
U9 – Boys 60M:
1. Stephen Reidy, Listowel
2. Glen O’Sullivan, An Riocht
3. Kevin Horgan, St. Brendan’s
U9 – Boys Turbo Javelin:
1. Sean Murphy, Tralee Harrier’s
2. A Jay Barrett, Listowel
3. Michael O’Riordan, Listowel
U9 – Boys Long Jump:
1. A Jay Barrett, Listowel
2. Killian O’Connell
3. Sean Murphy, Tralee Harrier’s
U10 – Boys 60M:
1. Dylan O’Callaghan, Listowel
2. Matthew O’Sullivan, St. Brendan’s
3. Oisin O’Leary, Gneeveguilla
U10 – Boys Turbo Javelin:
1. Oisin O’Leary, Gneeveguilla
2. Jerry Galvin, Listowel
3. Enna Ryle, An Riocht
U11 – Boys 60M:
1. Donagh O’Sullivan, Iveragh
2. John Carmody, Listowel
3. Kevin Flaherty, St. Brendan’s
U11 – Boys Turbo Javelin:
1. Harry Reidy, Listowel
2. Oisin Mulvihille, Listowel
3. Mark McElligott, Listowel
U11 – Boys Long Jump:
1. Aaron Horgan, St. Brendan’s
2. Tadgh O’Connor,
3. Kat Shine
U12 – Boys 80M:
1. Mike Galvin, Listowel
2. Bobby O’Riordan, Listowel
3. Luke Sheridan, Listowel
U12 – Boys 200M:
1. Mike Galvin, Listowel
2. John Carmody, Listowel
3. Luke Sheridan, Listowel
U12 – Boys Shot Putt:
1. Stephen Sheehan, Lixnaw
2. Bobby O’Riordan, Listowel
3. John Carmody, Listowel
U13 – Boys 80M:
1. Bobby Byrne, Tralee Harrier’s
2. Paddy Falvey, Tralee Harrier’s
3. Brendan O’Leary, Listowel
U13 – Boys Long Jump:
1. Paddy Falvey, Tralee Harrier’s
2. Ethan Tritscher
3. Darragh Kinnane
U14 – Boys 100M:
1. John O’Connor, An Riocht
2. Malachy Kirwin, Farranfore
3. Tony Whyle, Tralee Harrier’s
U14 – Boys 200M:
1. John O’Connor, An Riocht
2. Malachy Kirwin, Farranfore
3. Maurice Broderick, An Riocht
U14 – Boys 800M:
1. Gearoid Mulvihille, Listowel
2. Zack Walsh, St. Brendan’s
3. Aaron Horgan, St. Brendan’s
U14 – Boys Shot Putt:
1. Patrick Carnley, Farranfore
2. Tony Wise, Tralee Harriers
3. Darragh Murphy, Tralee Harriers
U15 – Boys 100M:
1. Conor Commane, Tralee Harrier’s
2. Sean O’Mahoney, Listowel
3. Shane Og McGaley, An Riocht
U15 – Boys Long Jump:
1. Conor Commane, Tralee Harrier’s
2. Sean O’Mahoney, Listowel
3. Shane Og McGaley, An Riocht
Junior Men– 100M:
1. Andrew O’Connell, Tralee
2. Alex O’Connor, An Riocht
3. Louis Byrne, Tralee
Junior Men– 800M:
1. Louis Byrne, Tralee
2. Eoghan Lyne, Gneeveguilla
3. Andrew O’Connell, Tralee
Junior Men– Shot Putt:
1. Shane Og McGaley, An Riocht
2. Alex O’Connor, An Riocht
U9– Boys Relays:
1. Listowel
2. Tralee
3. Gneeveguilla
U10– Boys Relays:
1. Listowel
2. Tralee
3. St. Brendan’s
U11– Boys Relays:
1. Listowel
2. St. Brendan’s
3. Listowel
U13– Boys Relays:
1. Tralee
2. Listowel
3. Tralee B

Advertisements